Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Střevní záněty: Novinky
Odborné společnosti
Videorozhovor
Kongresy
Časopisy
Zajímavé odkazy
Další...
 

Pentasa nově ve formě rektální suspenze

Specializace: dětská gastroenterologie gastroenterologie a hepatologie
Téma: Střevní záněty

Vydáno: 25.11.2009

Pentasa nově ve formě rektální suspenze

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření přípravkové řady PENTASA o novou formu PENTASA 1g rektální suspenze.

Účinnou látkou přípravku PENTASA 1g je mesalazin a je určen pro rektální podání. Používá se k léčbě idiopatických střevních zánětů – Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy. Výrobcem přípravku PENTASA 1g je společnost Ferring-Léčiva,a.s. a distributorem FERRING Pharmaceuticals CZ s.r.o.

Kód SÚKL Název přípravku Úhrada ZP Doplatek Preskripční omezení
17998 PENTASA 1g rct sus
7x100 ml
475 Kč 67 Kč GIT/L

Všechny formy přípravku PENTASA – tablety, čípky, rektální suspenze a sachets jsou dostupné v běžné lékárenské a distributorské síti.
Příjemným překvapením je i cena, která je ve srovnání s konkurenčními přípravky poloviční.

Kombinované podání PENTASY (mesalazin) v perorální formě a ve formě rektální suspenze dosahuje lepších výsledků než samotná perorální terapie u pacientů s rozsáhlou mírně až středně aktivní ulcerózní kolitidou - výsledky randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie PINCE.

Zdroj:

  • P Marteau et al: Combined oral and enema treatment with Pentasa (mesalazine) is superior to oral therapy alone in patients with extensive mild/moderate active ulcerative colitis: a randomised, double blind, placebo controlled study Gut 2005;54;960-965
    doi:10.1136/gut.2004.060103

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     3,5/5, hodnoceno 2x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Nakolik přispívá užívání NSAID či antibiotik, systémová nebo gastrointestinální infekce a stres k relapsu IBD?

Nesteroidní antiflogistika (NSAID), antibiotika, systémová nebo gastrointestinální infekce či stres bývají řazeny mezi faktory potenciálně přispívající ke spuštění relapsu idiopatických střevních zánětů.

Léčba Crohnovy choroby pomocí infliximabu u dospělých

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které lze léčit mnoha léčebnými postupy. Mezi základní pilíře léčby těchto zánětů patří v ČR podávání mesalazinu, začíná se objevovat i kombinace mesalazin–infliximab. A právě léčbu pomocí infliximabu shrnuli italští vědci z Římské univerzity ve své práci publikované v odborném medicínském časopise Biologics: Targets & Therapy.

Mesalazin obnovuje rovnováhu mezi angiogenními a antiangiogenními faktory v experimentálním modelu ulcerózní kolitidy

Mesalazin je účinným léčivem určeným pro terapii ulcerózní kolitidy, jehož mechanizmy účinku nebyly doposud zcela objasněny. Deng a kolegové se v nedávno publikované práci zaměřili na výzkum procesu angiogeneze, který je při hojení ulcerózní kolitidy klíčový. Konkrétně byl zkoumán vliv mesalazinu na rovnováhu mezi angiogenními faktory a antiangiogenními faktoryVšechny novinky