Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Sezónní alergie: Novinky
Videorozhovor
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Roční studie prokázala bezpečnost nové intranazální formule azelastinu s flutikasonem (MP29-02) v dlouhodobé léčbě alergické rinitidy

Specializace: alergologie a imunologie otorinolaryngologie pneumologie a ftizeologie
Téma: Sezónní alergie

Vydáno: 4.11.2014

Roční studie prokázala bezpečnost nové intranazální formule azelastinu s flutikasonem (MP29-02) v dlouhodobé léčbě alergické rinitidy

Nová intranazální formule azelastinu s flutikasonem (MP29-02) je podle předkládané práce bezpečná pro dlouhodobou léčbu chronické rinitidy.

Chronická rinitida se dělí na alergickou (sezónní) a nealergickou (vazomotorickou) formu. Jedná se o onemocnění s významným dopadem na kvalitu života pacientů. Mezi nejčastěji používané způsoby léčby chronické rinitidy patří systémová nebo lokální aplikace antihistaminik a nazální aplikace kortikosteroidů.

Studie mezinárodního kolektivu hodnotila u pacientů s chronickou rinitidou dlouhodobou bezpečnost nové intranazální formule kombinující v pokročilém aplikačním systému látky z výše zmíněných skupin – azelastinhydrochlorid (AH) a flutikasonpropionát (FP). Formule se experimentálně označuje jako MP29-02.

Jednalo se o randomizovanou otevřenou paralelní studii s aktivní kontrolou, která trvala 1 rok. Studie celkem zahrnula 612 subjektů s chronickou alergickou nebo nealergickou rinitidou. Pacienti byli randomizováni 2 : 1 k aplikaci MP29-02 (1 vstřik do každé nosní dírky 2× denně; 548 µg AH a 200 µg FP/den) nebo pouze FP (2 vstřiky do každé nosní dírky 1× denně, 200 µg/den). Hodnocení tolerance a bezpečnosti bylo provedeno po 1, 3, 6, 9 a 12 měsících.

Incidence nežádoucích účinků souvisejících s léčbou byla v obou skupinách nízká (MP29-02 – 9,4 % vs. FP – 11,1 %) a obecně v průběhu studie klesala. Nevyskytly se žádné pozdní nežádoucí reakce. Nosní vyšetření u pacientů léčených MP29-02 neprokázalo výskyt slizničních ulcerací ani perforací septa. Nevyskytly se žádné neobvyklé nebo neočekávané oční nálezy a klinicky významné laboratorní odchylky. Mezi skupinami nebyl po 12 měsících léčby významný rozdíl v hladinách sérového kortizolu.

MP29-02 je dobře tolerovaná látka. Podle výsledků předkládané studie lze kombinaci AH a FP v daném aplikačním systému použít v dlouhodobé léčbě chronické rinitidy.

(the)

Zdroj: Berger W. E., Shah S., Lieberman P., et al. Long-term, Randomized Safety Study of MP29-02 (a Novel Intranasal Formulation of Azelastine Hydrochloride and Fluticasone Propionate in an Advanced Delivery System) in Subjects With Chronic Rhinitis.J Allergy Clin Immun 2014; 2: 179–185.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,8/5, hodnoceno 24x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Nová intranazální forma azelastinu s flutikasonem prokázala bezpečnost při dlouhodobé léčbě chronické rýmy

Roční randomizovaná studie s 612 pacienty s chronickou rýmou prokázala dobrou snášenlivost nové intranazální formy přípravku obsahujícího azelastin-hydrochlorid a flutikason-propionát. Nebyly zjištěny žádné změny, které by bránily jeho dlouhodobému užívání.

Studie bezpečnosti intranazální aplikace azelastinu v kombinaci s flutikazonem u chronické rinitidy

Dlouhodobá randomizovaná studie bezpečnosti MP29-02 (nový intranazální preparát azelastinhydrochloridu a flutikazonpropionátu [FP] v inovativním aplikátoru) u pacientů s chronickou rinitidou.

Intranazální mometazonfuroát a azelastin zmírňují příznaky alergické rýmy u dětí účinněji než sprej s mořskou vodou

U dětí s alergickou rýmou snížily azelastin a mometazonfuroát při topickém podání nosní kongesci a zvýšily objem nosní dutiny významně více než sprej s mořskou vodou.Všechny novinky