Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Sezónní alergie: Novinky
Videorozhovor
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Azelastin a mometazonfuroát zmírňují příznaky alergické rýmy u dětí

Specializace: alergologie a imunologie otorinolaryngologie pneumologie a ftizeologie
Téma: Sezónní alergie

Vydáno: 3.3.2014

Azelastin a mometazonfuroát zmírňují příznaky alergické rýmy u dětí

Intranazální azelastin a mometazonfuroát byly účinnější než nosní sprej s mořskou vodou při zmírnění příznaků alergické rýmy u dětí. Prokázala to studie zahrnující 60 dětí ve věku 7 až 16 let na základě snížené nosní kongesce a zvýšeného objemu nosní dutiny.

Do této turecké studie byly zařazeny děti s alergickou rýmou v anamnéze, která byla potvrzena mimo jiné i laboratorně (kožní alergologické testy, výtěr z nosu, celková hladina imunoglobulinů IgE a úplný rozbor krve). Pacienti byli rozděleni do 3 skupin léčených intranazálním azelastinem, mometazonfuroátem v nosním spreji nebo izotonickým roztokem mořské vody v nosním spreji. Objem nosní dutiny byl měřen pomocí akustického rinometrického přístroje.

Výsledky ukázaly, že lokálně aplikovaný azelastin a mometazonfuroát zmírnily nosní kongesci a zvýšily objem nosní dutiny účinněji než nosní sprej s izotonickou mořskou vodou.

Intranazální azelastin a mometazonfuroát jsou na základě těchto výsledků účinnými přípravky pro zmírnění příznaků alergické rýmy u dětí.

(zza)

Zdroj: Yaşar M., Uysal I. Ö., Altuntaş E. E., et al. Effects of topical sprays on allergy-induced nasal obstruction in children. Kulak Burun Bogaz Ihtis Derg. 2013 Jul-Aug; 23 (4): 217–24; doi: 10.5606/kbbihtisas.2013.27132.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Azelastin ve formě nosního spreje je u pacientů se sezónní alergickou rhinitidou účinnější nežli perorálně podaný cetirizin

Studie publikovaná v Clinical Therapeutics se zaměřila na porovnání účinnosti azelastinu a cetirizinu. Obě látky jsou určeny k léčbě sezónní alergické rhinitidy (SAR) a patří do skupiny selektivních antagonistů H1 receptorů.

Efektivita léčby azelastinu podávaného dvakrát denně ve formě nosního spreje u pacientů se sezónní alergickou rinitidou

Azelastin, vyráběný pod komerčním názvem Allergodil, je moderní H1-antihistaminikum. Kromě svého antagonistického působení na histaminových H1 receptorech má azelastin také mastocyty stabilizující účinky, působí protizánětlivě, snižuje koncentraci leukotrienů, kininů, destiček aktivujícího faktoru a celkově omezuje buněčnou migraci.

Farmakologický profil a klinická účinnost azelastinu v nosním spreji v léčbě alergické a vazomotorické rýmy

Přehled vlastností a klinické účinnosti a bezpečnosti azelastinu v nosním spreji publikovaný v časopise Allergy and Asthma shrnul přínos tohoto přípravku v léčbě alergické i vazomotorické rýmy, na kterém se podílí jeho jedinečný farmakologický profil a výhody lokálního podání.Všechny novinky