Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Gynekologie: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Nejspolehlivější antikoncepční metody jsou ty, na které nemusí uživatel myslet

Specializace: dětská gynekologie gynekologie a porodnictví
Téma: Gynekologie

Vydáno: 2.12.2014

Nejspolehlivější antikoncepční metody jsou ty, na které nemusí uživatel myslet

Při výběru antikoncepce jsou podstatné 4 základní informace o její účinnosti: podíl otěhotnění při typickém užívání (tedy včetně nesprávného a nepravidelného používání), podíl otěhotnění při bezchybném užívání, procento uživatelů nebo měsíců, po které je metoda užívána bezchybně, a také procento uživatelů, kteří metodu používají nadále i po 1 roce, což ukazuje, jak snadné je danou metodu používat.

Aktualizované odhady podílu selhání všech dostupných metod antikoncepce v USA pocházejí z průzkumů National Survey of Family Growth (NSFG) z let 1995 a 2002 a z klinických studií a byly publikovány v roce 2011 v časopise Contraception.

Při výběru antikoncepce je třeba zohlednit riziko selhání metody při bezchybném i při typickém užívání, které zahrnuje určité procento uživatelů s nesprávným nebo nepravidelným používáním metody. Rozdíl mezi těmito dvěma hodnotami vypovídá o tom, jak snadné je danou metodu používat a jaké je dosahováno compliance ze strany uživatelů. 

(zza)

Zdroj: Trussell J. Contraceptive silure in the United States. Contraception. 2011; 83: 397–404.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     4,3/5, hodnoceno 6x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Intrauterinní tělíska vylučující levonorgestrel redukují výskyt hyperplastických děložních polypů

Hlavním cílem práce publikované v časopise Anticancer Research bylo ověřit, zda užívání nitroděložních tělísek vylučujících levonorgestrel (LNG-IUS, Mirena®) redukuje výskyt hyperplastických polypů v děloze. Autoři LNG-IUS srovnávali s účinností perorálně podávaného medroxyprogesteronacetátu (MPA) a se stavem pacientek, které byly pouze sledovány.

Mikročip s levonorgestrelem a s možností vypnutí a zapnutí zajišťuje antikoncepci až po dobu 16 let

Massachusetts Institute of Technology vyvíjí novou metodu antikoncepce – tenký mikročip, který se bude moci implantovat pod kůži a dálkově ovládat. Čip bude uvolňovat 30 μg levonorgestrelu denně. Pokud bude chtít žena otěhotnět, čip jednoduše vypne. Čip má fungovat až 16 let.

Z 213 milionů těhotenství na světě v roce 2012 bylo 40 % neplánovaných

Celosvětové údaje za rok 2012 ukazují, že 40 % všech těhotenství bylo neplánovaných a 50 % z nich skončilo umělým přerušením. Pokles počtu nechtěných těhotenství oproti roku 2008 byl zaznamenán v Africe a Jižní Americe.Všechny novinky