Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Enuréza a nykturie: Novinky
Odborná centra
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

61. výroční konference České urologické společnosti nabízí bohatý odborný program

Specializace: pediatrie praktické lékařství pro děti a dorost praktické lékařství pro dospělé
Téma: Enuréza a nykturie

Vydáno: 29.9.2015

61. výroční konference České urologické společnosti nabízí bohatý odborný program

Ve dnech 21.–23. října 2015 se koná 61. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP (ČUS). Tato významná odborná akce, pořádaná ČUS, proběhne v Olomouci v hotelu Clarion (Clarion Congress Hotel, Jeremenkova 1082/36, 779 00 Olomouc, GPS 49°35'33.130"N 17°16'32.721"E).

Středa

První den nabízí konference od 16 hodin čtyři edukační kurzy České akademie urologie:

  • Dopplerovské vyšetření v urologii
  • Zobrazovací metody u karcinomu prostaty
  • Traumatologie v urologii
  • Dysfunkce močových cest u dětí

Čtvrtek

Zahájení konference s vyzvanými přednáškami proběhne ve čtvrtek v 8 hodin a poté budou od 10 hodin následovat živé přenosy laparoskopické a robotické resekce ledviny. Lákadlem čtvrtečního programu bude kurz ESU na téma infekce močových cest s přednáškami T. E. B. Johansena z Norska a R. Bartolettiho z Itálie. Druhý den konference ukončí sekce věnované karcinomu prostaty, nádorům močového měchýře a ledvin a také andrologii. Celý čtvrtek budou souběžně probíhat sesterské workshopy a 2 sesterské sekce.

Pátek

Uroonkologickým tématům bude věnováno i páteční dopoledne (nádory varlat, nádory prostaty a ledvin, varia). Současně poběží sekce věnované inkontinenci a neurourologii, dětské urologii, operační urologii, infekcím, benigní hyperplazii prostaty a litiáze. V pátek v 9.45 proběhne také plenární schůze ČUS.

Tato vzdělávací akce je součástí kreditního systému. Registraci je třeba provést do 14. října 2015 a registrační poplatek činí 1600 Kč pro členy ČUS/SUS, 1000 Kč pro členy ČUS/SUS ve specializační přípravě, 1800 Kč pro nečleny ČUS/SUS a 1000 Kč pro zdravotní sestry a důchodce.

Registrace a další informace na http://www.hanzo.cz/cus.

(zza)

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,9/5, hodnoceno 21x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

První Světový den pomočování

Noční pomočování dětí bývá často podceňováno. Otevření tohoto tématu k odborné diskusi si dává za cíl Světový den pomočování, jenž bude poprvé vyhlášen letos v říjnu v Praze. Mezinárodní společnost pro dětskou kontinenci (International Children Continency Society – ICCS) a Evropská společnost pro dětskou urologii (European Society for Pediatric Urology – ESPU) letos pořádají první Světový den pomočování.

Nykturii je třeba léčit jako samostatnou poruchu

Nykturii lze úspěšně léčit, ať už se jedná o primární poruchu, nebo o její kombinaci s hyperaktivním močovým měchýřem či benigní hyperplazií prostaty. Častý současný výskyt noční polyurie dokládá, že nejde jen o nedostatečnou kapacitu močového měchýře.

Noční pomočování u dětí jeho farmakologická léčba

Noční pomočování sužuje lidstvo po tisíciletí. První dochovaný písemný záznam o NP byl nalezen v Ebersově papyru, který pochází z roku 1550 p. n. l. Po celou dobu byly hledány prostředky, které by tento nepříjemný problém vyléčily. Nepříznivě ovlivňuje nejen psychický vývoj dítěte, jeho sociální postavení, ale i vztahy v rodině a pro rodinu znamená navíc značnou finanční zátěž.Všechny novinky