Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Asistovaná reprodukce: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Transfer zmraženého embrya zlepšuje výsledky IVF

Specializace: reprodukční medicína
Téma: Asistovaná reprodukce

Vydáno: 10.1.2013

Transfer zmraženého embrya zlepšuje výsledky IVF

Z výsledků metaanalýzy vyplývá, že transferem zmraženého embrya při IVF se zvyšuje šance na pokračující těhotenství v porovnání s transferem čerstvého embrya. Hlavní vliv přitom má rozdílná příprava endometria na implantaci. Při transferu zmraženého embrya je možné lépe připravit děložní sliznici podáním hormonů estradiolu a progesteronu. Vývoj endometria je tak lépe řízený než při transferu čerstvého embrya, kdy se k přípravě sliznice využívá kontrolovaná ovariální hyperstimulace (COH) s gonadotropiny.

Tým lékařů z univerzity v Barceloně srovnával data o technikách asistované reprodukce (ART) ze tří randomizovaných kontrolovaných studií zahrnujících 633 cyklů asistované reprodukce. Výsledky analýzy ukazují, že zavedení zmraženého embrya zvyšuje šanci na pokračující těhotenství o 32 % a šanci na klinické těhotenství o 31 % oproti transferům čerstvého embrya. Proto se ukazuje jako výhodné životaschopná embrya zmrazit a uschovat pro pozdější využití.

Příznivé výsledky při použití zmražených embryí jsou přisuzovány negativnímu vlivu ovariální hyperstimulace na receptivitu děložní sliznice. K těmto závěrům se přiklání i dr. Georg Griesinger z univerzity v Luebecku, autor publikací o IVF. Podle něj mají zvýšenou šanci na těhotenství embrya transferovaná v normálním cyklu spíše než ta transferovaná do endometria upraveného ovariální stimulací. Nicméně dodává, že zatím jsou k dispozici pouze tři studie na toto téma a je známo více pro i proti obou metod transferů.

Před vyvozením důsledků studie pro každodenní praxi je nutné toto téma hlouběji prostudovat.

(jez)

Zdroj: Checa M. A. Fresh embryo transfer versus frozen embryo transfer in in vitro fertilization cycles: a systematic review and meta-analysis. Fertility and Sterility 2012 Oct 04, doi: 10.1016/j.fertnstert.2012.09.003

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2/5, hodnoceno 3x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Nálezy při CT enterografii korelují se zánětlivým, a nikoli fibrózním postižením tkáně v resekátech tenkého střeva u pacientů s Crohnovou nemocí

V současné době je již běžnou praxí rozlišovat při postižení tenkého střeva Crohnovou nemocí (CD) na základě nálezů při CT enterografii (CTE) formu aktivní neboli zánětlivou a neaktivní neboli fibrotizující.

Porucha signální dráhy interleukinu-10 a časná forma IBD

Homozygotní ztráta funkce v důsledku mutace genu pro interleukin-10 a receptoru pro interleukin-10 vede k rozvoji závažné formy IBD s manifestací v časném dětském věku.

Fenotyp nemoci v době stanovení diagnózy u dětských pacientů s Crohnovou nemocí – výsledky analýzy registru EUROKIDS

Spekuluje se o tom, že Crohnova nemoc (CD) u pediatrických pacientů představuje samostatnou klinickou jednotku, pravděpodobně s různými podtypy nemoci.Všechny novinky