Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Asistovaná reprodukce: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Pentasa nově ve formě rektální suspenze

Specializace: reprodukční medicína
Téma: Asistovaná reprodukce

Vydáno: 25.11.2009

Pentasa nově ve formě rektální suspenze

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření přípravkové řady PENTASA o novou formu PENTASA 1g rektální suspenze.

Účinnou látkou přípravku PENTASA 1g je mesalazin a je určen pro rektální podání. Používá se k léčbě idiopatických střevních zánětů – Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy. Výrobcem přípravku PENTASA 1g je společnost Ferring-Léčiva,a.s. a distributorem FERRING Pharmaceuticals CZ s.r.o.

Kód SÚKL Název přípravku Úhrada ZP Doplatek Preskripční omezení
17998 PENTASA 1g rct sus
7x100 ml
475 Kč 67 Kč GIT/L

Všechny formy přípravku PENTASA – tablety, čípky, rektální suspenze a sachets jsou dostupné v běžné lékárenské a distributorské síti.
Příjemným překvapením je i cena, která je ve srovnání s konkurenčními přípravky poloviční.

Kombinované podání PENTASY (mesalazin) v perorální formě a ve formě rektální suspenze dosahuje lepších výsledků než samotná perorální terapie u pacientů s rozsáhlou mírně až středně aktivní ulcerózní kolitidou - výsledky randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie PINCE.

Zdroj:

  • P Marteau et al: Combined oral and enema treatment with Pentasa (mesalazine) is superior to oral therapy alone in patients with extensive mild/moderate active ulcerative colitis: a randomised, double blind, placebo controlled study Gut 2005;54;960-965
    doi:10.1136/gut.2004.060103

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Nakolik přispívá užívání NSAID či antibiotik, systémová nebo gastrointestinální infekce a stres k relapsu IBD?

Nesteroidní antiflogistika (NSAID), antibiotika, systémová nebo gastrointestinální infekce či stres bývají řazeny mezi faktory potenciálně přispívající ke spuštění relapsu idiopatických střevních zánětů.

Vliv mužské obezity na neplodnost

Incidence obezity se výrazně zvyšuje téměř ve všech částech světa. Ženy jsou sice více postiženy než muži, ale i mužská obezita je udávána mezi 10 a 27 % v evropské populaci. Z některých studií vyplývá, že muži s nadváhou a obézní muži mají až v 50 % sníženou fertilitu na základě redukované spermatogeneze.

Léčba Crohnovy choroby pomocí infliximabu u dospělých

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které lze léčit mnoha léčebnými postupy. Mezi základní pilíře léčby těchto zánětů patří v ČR podávání mesalazinu, začíná se objevovat i kombinace mesalazin–infliximab. A právě léčbu pomocí infliximabu shrnuli italští vědci z Římské univerzity ve své práci publikované v odborném medicínském časopise Biologics: Targets & Therapy.Všechny novinky