Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Aktuální číslo
Archiv čísel
Informace o časopisu
Redakční rada
Redakce
Předplatné
Pokyny pro autory
Kontakt

CHIRURGICKÁ KOREKCE HYPERTROFIE LABIA MINORA, OSOBNÍ TECHNIKA

Autoři: Di Lorenzo S., Corradino B., Cillino M., Hubova M., Cordova A.

Autoři - působiště: Dip. Discipline Chirurgiche, Oncologiche e Stomatologiche, sez. Chirurgia Plastica, Università di Palermo, Italy

Článek: ACTA CHIRURGIAE PLASTICAE, 59, 2, 2017, pp. 60-64
Počet zobrazení článku: 63x

Specializace: chirurgie plastická ortopedie popáleninová medicína traumatologie
uzamčeno uzamčeno

CHIRURGICKÁ KOREKCE HYPERTROFIE LABIA MINORA, OSOBNÍ TECHNIKA

Souhrn

Východisko:
Hypertrofie labia minora je kongenitální nebo získaný stav, kdy labia minora (nebo vzácněji pouze jedno labium) protrudují za okraj labia majora. Autoři prezentují chirurgickou techniku volumetrické redukce hypertrofických labia minora spojenou s lipofilingem labia majora.

Metody:
Mezi lety 2005 a 2014 podstoupilo 27 pacientek chirurgickou redukci labia minora popsanou Altierem a Rouzierem. Indikace chirurgické léčby byly různé: interference s pohlavním stykem, špatná hygiena, potíže při nošení těsných kalhot, potíže při sportovních aktivitách, jako je jízda na kole, estetické potíže. Chirurgická resekce byla spojena s injekcí tukového štěpu do labia majora za účelem ochrany a krytí labia minora. Průměrná doba sledování byla 1 rok.

Výsledky:
Labia majora, po zvýšení objemu a tuhosti, chrání a zakrývají labia minora, které jsou lehce hypertrofické nebo chirurgicky redukované. Všechny pacientky hlásily zlepšení pohodlí, estetického vzhledu při nošení těsného oblečení a zlepšení své sexuality. V jednom případě jsme zaznamenali „recidivu“ se zvětšením rozměrů labia minora do šířky, i když byly nadále menší, než byla situace před operací, ale byly větší než těsně po operaci.

Závěry:
Snížení hypertrofie labia minora konzervativními technikami umožňuje dosažení excelentních výsledků ve smyslu estetiky a funkce. Jednoduchý lipofiling labia majora umožňuje zachování a ochranu labia minora prostřednictvím volumetrického zvětšení labia majora.


 
předchozí článek  
zobrazit obsah  zobrazit obsah  
 
následující článek
 
 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,7/5, hodnoceno 6x
 
 

Kreditovaný kurz

 

Moderní léčba osteoporózy

Autor kurzu: MUDr. Dana Michalská
Kurz je ohodnocen 4 kredity ČLK

 
 
 
 
 
 
 
 

nejčtenější články